O mnie

W kilku słowach...

O mnie

Ja

Wywodzę się z rodziny, w której kultywuje się jedzenie. Już od wczesnych lat dzieciństwa pomagałam w kuchni, pod czujnym okiem taty, szykując surówki i sosy do mięsa (które zawsze udawało mi się ukradkiem dosłodzić). Do tej pory rodzice są dla mnie autorytetem w dziedzinie gotowania. Zdarza mi się dzwonić do nich z płaczem gdy coś mi nie wychodzi.

Rozwój kulinarny zawdzięczam mojemu mężowi, a zarazem głównemu odbiorcy moich specjałów. Jest on osobą otwartą na nowe smaki, entuzjastycznie podchodzącą do każdej potrawy, co nieodmiennie motywuje mnie do zdwojenia wysiłków.

W kuchni najczęściej pomaga mi czteroletni syn. Jest chyba jedynym dzieckiem na świecie przedkładającym wszelkie tatary i sery pleśniowe nad słodkości... choć Mamby nie odmówi.


familiaa

 

 ...o blogach

Założyłam je by usystematyzować przepisy i unikać powielania błędów w kuchni. Pierwotnie blog miał być jeden: słodki, potem pomyślałam o wszystkich potrawach, które nie zmieszczą się w jego ramach i powstała "Feeria bez Cukru". Obecnie prowadzenie jej daje mi nawet więcej satysfakcji...

  Słodka Feeria

cukier

Feeria bez Cukru

bezcukru

 …o mojej kuchni

Dążę do tego, by moja kuchnia była możliwie jak najbardziej różnorodna. Cenię sobie zarówno włoskie specjały, mnogość hinduskich aromatów, japoński minimalizm, jak również ciężką kuchnię Polską. Najbliższe są mi potrawy wywodzące się z Francji. Gotując wybieram produkty naturalne jak najwyższej jakości unikając sztucznych składników. Niektóre dania są w naszej rodzinie od pokoleń, inne tworzę sama. Pomysły na nowe potrawy czerpię z blogów kulinarnych, stron internetowych, czasopism, oraz książek kucharskich.

 

... kulinarne wydarzenia i osiągnięcia

W listopadzie 2011 roku zostałam zaproszona przez Jacob's Creek  na wspólne gotowanie z Karolem Okrasą. Szersza relacja w tym miejscu.

event

 

Moje zdjęcia zostały nagrodzone w konkursie Edukator Stylu 2010 organizowanym przez markę DUKA.

 edukator

W drugiej edycji konkursu zasiadłam w gronie jury.

edukator

 

Feeria Smaków została wyróżniona tytułem "Blog Miesiąca" w świątecznym wydaniu miesięcznika "Moje Gotowanie".

moje gor

                                                                                                                  Gośka


Więcej na swój temat napisałam przy okazji zabawy "7 rzeczy, których o mnie nie wiecie"

ja